PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612199}

Lady

The Lady
7,2 5 640
ocen
7,2 10 1 5640
3,0 4
oceny krytyków
Lady
powrót do forum filmu Lady

dobrze pokazane realia państw niedemokratycznych, ale sama postać Suu została poniekąd pominięta i pozostała w moim mniemaniu bezbarwna, miałam wrażenie, że to film o mężu Suu, i ta też postać i to, co się z nią działo wzbudziło we mnie większe zainteresowanie.

no_wow

popieram

ocenił(a) film na 10
no_wow

Całymi latami noblistka była więziona przez wojskowych, toteż twórcy nie mogli do końca ukazać jej okresu przebywania w areszcie domowym. Poza tym wydaje się, że w mediach (przynajmniej polskich) nie mówiono za wiele o losach jej rodziny. Przedstawienie jej przez Bessona mogło być zamierzone; nie wiedziałem np., że junta odmówiła możliwości spotkania się z mężem przed jego śmiercią.
W Birmie wojskowi dopiero oddają władzę, więc może w przyszłości będzie możliwe szczegółowe ukazanie jej życia.

urodzonywmarcu89

rozumiem powód, ale piszę o swoich spostrzeżeniach odnośnie filmu BIOGRAFICZNEGO.

ocenił(a) film na 8
no_wow

Jak dla mnie klon "Gandhiego" z 1982 roku, ale ogląda się dobrze.
Faktycznie mąż przejawiał więcej emocji niż Suu, ale nie bez powodu nazywano ją stalową orchideą.
Poniekąd film jest właśnie o tym cichym cierpieniu rodziny i dylemacie czy ważniejszy jest kraj czy bliscy ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones