PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620}

Wyspa doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau
5,9 14 113
ocen
5,9 10 1 14113
3,2 4
oceny krytyków
Wyspa doktora Moreau
powrót do forum filmu Wyspa doktora Moreau

Tu nie chodzi o potwory, które maja straszyć ale o przesłanie jakie niesie ze soba

ocenił(a) film na 8
damian607

dokładnie. dziwi mnie niska ocena filmu. Z początku też wydał mi się troszkę tandetny, ale potem pomyślałem, że Brando nie zagrał by w filmie, który nie niesie ze sobą nic wartościowego i film naprawdę po kwadransie mnie oczarował. Szkoda, że większość ludzi ocenia go oczekując chyba czegoś w stylu "teksańskiej masakry"

damian607

dokładnie. ogladałam po raz pierwszy ten film mając 11-12lat i wtedy już po cześci na pewno, go rozumiałam, wiedziałam, że to nie jest zwykły horror tylko coś więcej

ocenił(a) film na 6
bambom

Mógłbym się założyć że gdzieś na świecie prowadzone są tego typu tajne eksperymenty, mające na celu stworzenie człowieka idealnego, potrafiącego oddychać godzinami pod wodą, poruszać z prędkością geparda czy posiadać niedźwiedzią siłę (np. dla celów wojennych).
W dzisiejszych czasach, gdzie każdy jest podglądany, podsłuchiwany, kontrolowany wszystko co niemoralne i niepochwalane przez społeczeństwo utajane przez korporacje, rządy i miliarderów. By dowieść takich eksperymentów, musiałbym być tajniakiem działającym na dwa fronty.

PS. Lubiącym tematykę związaną z inżynierią genetyczną polecam powieść "Opiekunowie" Dean Koontz.

ocenił(a) film na 5
damian607

Przesłanie zrozumiałem, ale pamiętajmy, że nie tylko tym kryterium się należy oceniać film. Gdy zatrudnia się taką obsadę, to można się spodziewać więcej, a postacie wypadły mdło, efekty też niezbyt zadowalające, a zakończenie akacji to była wg mnie klapa po całości. Wyszła z tego średnia mieszanka dobrego pomysłu z kiepskim wykonaniem i stąd ta niska ocena, nie dlatego, że "o potwory sobie biegają i strzelają gupie".

Necroalkoterrorist

film jest kręcony na podstawie ksiażki,i mniej więcej tak to się skończyło.Wszystko tam jest metaforą, Moreau ma się za Boga,te zwierzęta za ludzi w końcu dochodzi do buntu bo zwierzę to zwierzę.Chodzi tam o takie zabawy w boga, eksperymenty medyczne.O to jak to się kończy.

ocenił(a) film na 5
nicca23

...ale z książką ma niewiele wspólnego...poza samym motywem oraz przesłaniem oczywiście...

Owenyeates

ksiązka jest pisana w latach nie do konca pamiętam chyba 30 stych wiadomo że realia w niej były inne niz w latach 90 tych ale wygladało to mniej wiecej tak samo

Owenyeates

co do tresci tak samo mniej wiecej

Owenyeates

Mnie akurat ta wersja z Marlonem Brando nie bardzo pasuje. Uważam, że stary film z Burtem Lancasterem bardziej odpowiada książce i w ogóle jako film jest zdecydowanie lepszy. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
damian607

Zrozumieć to trzeba książkę, a ten film nie ma z nią nic wspólnego. Nie będę ukrywał, jestem w trakcie czytania, a film jedynie przejrzałem, głównie do momentu na którym skończyłem czytać.
Nawet nie chodzi o to, że moje wyobrażenia mijają się z koncepcją reżysera. Od początku wszystko dzieje się inaczej.

Czy ten film ma w ogóle coś wspólnego ze wspaniałą książką Wells'a?

ocenił(a) film na 10
DeathOfRats

Ja najpierw obejrzałam film, już kilka lat temu, i bardzo mi się spodobał. Książkę czytałam później, też mi się podobała, choć róźni się od filmu. Dla mnie postaci nie były mdłe, a starej wersji nie znam, moze kiedyś obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones