PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620}

Wyspa doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau
5,9 14 116
ocen
5,9 10 1 14116
3,2 4
oceny krytyków
Wyspa doktora Moreau
powrót do forum filmu Wyspa doktora Moreau

Czy ktoś kojarzy tytuł filmu o podobnej tematyce. W latach 80' obejrzałem w tv przejmujący
obraz, w którym szalony naukowiec w odosobnionym ośrodku przeprowadza eksperymenty
na ludziach. O ile pamiętam jego celem był "powrót do korzeni", czyli zamiana człowieka w
jego dzikiego praprzodka. Dwójka(?) pozytywnych bohaterów, którzy tam trafili doprowadza
do aresztowania zbrodniarza. Dochodzi również do zatopienia laboratorium. W końcowej
scenie postawiony przed wymiarem sprawiedliwości zdegenerowany naukowiec nie mając
więcej argumentów na swą obronę, ściąga z twarzy ludzką maskę pokazując, że sam jest
już małpoludem, wydając nieludzki okrzyk.

Dodam, że nie chodzi o "The Twilight People".

ocenił(a) film na 6
harding

To, o czym piszesz przypomina miejscami 'Odmienne stany świadomości' z 1980 r., ale jednak raczej nie o to Ci chodzi :)

Miyaret

Niestety....

ocenił(a) film na 10
harding

Cześć, czy udało Ci się może znaleźć tytuł tego filmu? Bardzo mnie zaciekawił opis!

Matrioshka_brain

Pozostaje mi tylko mozolne przeglądanie katalogu Filmwebu :(

harding

ciekawe obejrzal bym

harding

wow. i co to w końcu było ??

ocenił(a) film na 7
harding

Masz już ten tytuł :D?

eris_grim

kiedyś chciałem sprawdzić, jakie. po latach zrobiłby wrażenie, ale odpuściłem sobie,

ocenił(a) film na 7
harding

Mam deja vu... znów trafiam na ten sam wątek :P

harding

- naukowiec w odosobnionym ośrodku przeprowadza eksperymenty
na ludziach.
- Dwójka(?) pozytywnych bohaterów, którzy tam trafili doprowadza
do aresztowania

To musi być Amerykański Ninja 2!!:)

harding

a może to ten film http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+doktora+Moreau-1977-31815 ;)

Wojo25

sprawdziłem teraz wskazaną ekranizację klasyki literackiej z dość podobna tematyką, ale to nie ten film

ocenił(a) film na 6
harding

Ponawiam pytanie, bo też coś podobnego oglądałem bardzo dawno jako dzieciak. Pamiętam jak przez mglę. Zapamiętałem kocicę która chodziła na dwóch nogach :) teraz nawet spędziłem 45 studiując temat ale nic nie znalazłem... :(

zbyncom

Może to któryś z filmów D. Cronnenberga

szy11ciu

W "Wyspie..." zbrodniarz próbuje uczłowieczać zwierzęta, w poszukiwanym zaś jest odwrotnie np. pojawia się uśpiona dziewczyna podłączona do jakby kroplówki. Nie wątpię, ze być może film został zainspirowany powieścią H.G. Wellsa

Zbyncom, jakie pytanie ponawiasz?

Wg opisów filmów nie jest to na pewno dzieło D. Cronnenberga.

ocenił(a) film na 6
harding

wydaje mi się że kiedyś oglądałem coś podobnego, mało pamiętam, mogę tylko napisać tyle, wyspa - zwierzęto-ludzie, była tam chyba nawet scena imprezy, lub orgii, był wątek chyba też zoofilski jakby, To było nawet cieakwe, hmm ale to mogłoby kino klasy b.

zbyncom

Może to jakaś wersja S-F Caliguli ?

zbyncom

Noo, to wlaśnie w Wyspie doktora Moreau jest scena z orgią!

harding

haha, przeczytajcie posty od początku. Każdy dokłada coś od siebie i zaczyna powstawać całkiem dziwny scenariusz. Doszły orgie i wątki zoofilskie.

ocenił(a) film na 6
perun_6

faktycznie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones