David Thewlis

David Wheeler

8,0
37 658 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Thewlis

Mam takie głupie pytanie.
Jak się wymawia jego nazwisko? To znaczy chodzi mi o to przybrane (Thewlis). Bo ja główkuję, szukam w internecie i nie mogę dojść.
Czy ktoś może mógłby mi pomóc, bo dręczy mnie to juz od dłuzszego czasu... XD
Z góry dzięki XD

użytkownik usunięty
moony_alex

Miałam założyć taki sam temat. Też długo zastanawiałam się, jak się wymawia jego nazwisko i zwykle mówiłam : leci film z tym, którego lubię xD xD
Aż w końcu znalazłam w necie ;-)
"Fulis" :D
jest to w trailerze do Wyspy doktora Moreau.
http://www.youtube.com/watch?v=Tr30seA4ppE

Dzięki :*** :).
Szczerze mówiąc, nigdy bym na to nie wpadła ^^. Ja zawsze mówiłam "No... David... yyy.. Tencały".
Jeszcze raz dzięki :)

użytkownik usunięty
moony_alex

Nie ma za co :D

Też bym w życiu nie wpadła. Nie wiem, skąd im się wzięło to " u" ? :|

Bez obrazy, ale chyba nie masz na codzień zbyt wiele do czynienia z angielskim skoro nigdy nie sądziłaś że bedzie w tym nazwisku "u".

I nie "Fulis", tylko "Fjułlis", a żeby lepiej zabrzmiało to najlepiej przeczytać mniej więcej tak: "Fjuylyiz". Wiem że śmiesznie to wygląda...:D

TomBird

U-ła, to on już chyba na zawsze pozostanie dla mnie "Tymcałym"... To strasznie nienaturalnie brzmi w języku polskim, przynajmniej dla mnie. To znaczy chodzi mi o wstawienie jego nazwiska do kontekstu zdania, np. "Moim ulubionym aktorem jest David Thewlis". No cóż, jeśli zdarzyłoby mi się z kimś o nim rozmawiać, zawsze mogę przeliterować ;).
W każdym bądź razie, dzięki ;)

użytkownik usunięty
TomBird

Bez obrazy, ale akurat mam bardzo dużo do czynienia z angielskim xD xD xD
A "U' akurat mi nie pasowało i tyle.
A co do tego brzmienia, to tak, masz rację' "Fjułlis", słychać było w tym trailerze.

ewentualnie THewlis. xDDDD
przynajmniej jest śmiesznie.

Ciekaw jestem, co osobie mającej dużo do czynienia z angielskim pasuje w słowach takich, jak: new, few, crew...

użytkownik usunięty

Naprawę? A ja cały czas byłam pewna że DEłLIS

"Th" na początku słowa jest dźwięczne tylko w słówkach gramatycznych (zaimki, spójniki itp.: the, these, than, though...), nigdy w np. rzeczownikach, a więc także w nazwach własnych.

moony_alex

No to teraz wam wszystkim powiem, że nikt z was nie ma racji :) Nie pamiętam kiedy i gdzie, ale w jakimś wywiadzie sam David mówił swoje nazwisko (podczas gdy tłumaczył czemu z Wheeler zrobił się Thewlis) i wyraźnie powiedział "Tułlis". W sumie to nie wiem jakim cudem z "e" zrobiło się "u" ale to już jego musicie się pytać. I jestem absolutnie przekonana, że właśnie tak to wymówił. Wheeler jest jednak łatwiejsze, nie?

moony_alex

http://pl.forvo.com/word/david_thewlis/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones